Що взяти з собою на тренування: набір тайського боксера-початківця

Немає на світі кращого одягу, ніж бронза м’язів і свіжість шкіри.

В.В.Маяковський

Отже, Ви вирішили спробувати свої сили в тайському боксі, але навіть не уявляєте, що Вам для цього знадобиться. У такому випадку наша коротка стаття – саме те, що потрібно.

  1. Одяг

Одяг для тренування не має особливого значення, ваших старих шортів та майки буде цілком достатньо. Шорти не повинні обмежувати Ваші рухи, оскільки ноги в даному виді єдиноборств задіяні практично постійно – як для завдавання ударів, так і для їх блокування. Взуття має бути легке, із м’якою підошвою, також можна займатися босоніж.

  1. Бинти на руки

Кулаки обов’язково потрібно бинтувати, щоб не травмувати рук при роботі на мішках або в парах. Під час удару вони відіграють роль амортизатора, зменшуючи навантаження на кисті рук і фіксуючи зап’ястя. Доцільність використання бинтів обумовлена також тим, що рука в рукавиці сильно пітніє, це призводить до неприємного запаху, а також до того, що рукавиці дуже швидко псуються. Тому бинти все-таки краще придбати.

  1. Боксерські рукавиці

Рукавиці – це основний елемент, без котрого не обійтись ніяк. Обирайте їх залежно від своєї ваги: чим більша вага, тим більше унцій – 12 унцій для важковаговиків і 10 унцій для інших. Визначаючись із вибором рукавиць, не забувайте, що їх одягають разом з бинтами, тому краще приміряти їх на забинтовані руки або ж брати із «запасом».

  1. Капа

Капа – це ще один обов’язковий атрибут тайського боксу, котрий захищає губи, внутрішню частину щік, зуби, а також вберігає від травм під час попадання удару в підборіддя.

  1. Накладки

Накладки використовують для захисту гомілки і підйому стопи. На батьківщині тайського боксу займаються і без накладок, але тут необхідно враховувати той факт, що тайці займаються з раннього дитинства і у них дуже добре натреновані м’язи ніг. Тренуватися муай тай повноцінно без накладок Ви не зможете, тому що будь-який удар ногою в лікоть, передпліччя чи коліно призводитиме до сильного забиття Вашої гомілки, котре не так швидко проходить.

  1. Захист паху (пахова раковина)

Дуже багато спортсменів тренуються і без захисту на пах, але під час повного контакту з противником у бою не відомо, чого можна чекати від нього. Тому, щоб уберегтися від серйозних травм, краще придбати пахову раковину.

Всі вище перелічені елементи – це і є мінімальний набір тайського боксера-початківця. Можна, звичайно, придбати ще й захисний шолом на голову, налокітники, наколінники, захист гомілки і стопи, захисний жилет, але на початкових стадіях занять навряд чи вони Вам згодяться. Тим більше, тайський бокс – це достатньо інтенсивний спорт, котрий не кожному під силу. Тому частину екіпірування, якого забракне в ході тренувань, краще придбати пізніше, адже раптом після кількох занять у спортивному клубі Ви вирішите, що це було поганою ідеєю.

У будь-якому разі, спортивну форму, в першу чергу, потрібно підбирати зручну особисто для Вас, щоб не було у ній ні парко, ні зимно. Підкреслимо, що у нашому клубі встановлена сучасна система кондиціонування, температура в залі комфортна і налаштована відповідно до встановлених норм.