Як змусити себе займатися спортом?

Люди, від природи немічні тілом, завдяки вправам стають міцніші силачів.

Сократ

Всі коли-небудь зіштовхуються з цією проблемою. Ми насправді розуміємо, що спорт є дуже важливим, ми прагнемо виглядати струнко і красиво, але не займаємося спортом тільки тому, що не маємо достатньої сили волі. Час від часу вона ніби з’являється, виникає енергія і заохочення, які надають нам сил для занять фізкультурою. Ми прокидаємося раніше, ідемо на пробіжку… Один раз. Ми дуже раді, що зробили це, одразу відчуваємо приплив сил. Але вже наступного дня настільки болять м’язи, що одразу зникає бажання повторити своє тренування. Звичайно, можна навіть протриматися цілий тиждень, займаючись спортом кожного дня, але все-одно настає день, коли ми припиняємо свої заняття. Чому? Тому, що нам це не подобається.

Завжди краще обирати вид спорту у дитинстві і займатися ним впродовж усього життя, оскільки, по-перше, те що ми робимо і що нам подобається у дитинстві, як правило, буде вабити нас дорослих, а, по-друге, наші звички формуються у дитинстві. Але, на жаль, далеко не кожен і навіть не кожен другий має таку спортивну звичку, а починати займатися спортом у дорослому віці і організовувати себе заново насправді дуже важко. Саме тому ми зараз говоримо про примус до занять спортом.

Існують різні способи того, щоб змусити себе займатися спортом. Одним із них є придбання абонементу у спортивний клуб. Той факт, що люди платять гроші змушує їх використовувати те, за що заплачено. У такому разі, як правило, вам починає подобатися спортзал і Ви починаєте відвідувати його систематично перших два місяці. Ви відчуваєте, що будете зацікавлені в цьому все своє життя. Але НІ! З часом це починає набридати. Ви пропускаєте оплачені дні, оправдовуєте себе переконанням на зразок: «не сьогодні, можливо завтра». Ви навіть помічаєте, як Ваше тіло втрачає форму, Вас починають мучити докори сумління, але все ж Ви не повертаєтеся в зал, хіба тільки раз на тиждень (або й рідше). І насправді багато є таких людей, які здаються після чотирьох чи п’яти місяців тренувань, навіть не зважаючи на те, що вони оплатили заняття на півроку вперед. Адміністратори спортклубу можуть телефонувати Вам, але марно. Чому? Тому, що Вам це не подобається.

Інший метод полягає в тому, щоб обрати те, що Ви можете коли-небудь використати в житті. На приклад, тайський бокс. Навики, здобуті в клубі муай тай можуть стати в нагоді, коли доведеться захищатися від нападу вуличних хуліганів. Або ж танці, адже танцювальні вміння обов’язково пригодяться на дискотеці, вечірці чи навіть приватній постановці для коханої людини, все залежно від того, який саме танцювальний стиль обрати. Таким чином можна повеселитися та отримати задоволення і користь від обраного виду спорту.

Ще один метод – це відвідування спортивного клубу з кимось. Візьміть друга чи подругу, оберіть разом спортклуб чи танцювальні курси та ходіть туди разом. Те, що ви не самотні і займаєтеся тільки разом насправді дуже дисциплінує. Адже, якщо хтось один вирішив пропустити тренування, то інший теж почне вагатися. Такий метод насправді діє, адже у цьому випадку ви берете на себе відповідальність не тільки за власну фізичну форму і добре здоров’я, але й за свого друга теж. До того ж, це відмінна нагода для зустрічі та спілкування. У напарники можна також взяти свого чоловіка/дружину, дівчину/хлопця або того, хто Вам подобається – це буде чудовою можливістю стати ближчими.

Якщо у Вас немає змоги відвідувати спортклуб чи танцювальну школу, то існує ще один метод. Можна займатися фізкультурою вдома: перед тим, як лягти спати, упродовж перегляду телепередачі, під час приготування їжі та ін. Що змусить Вас не розслаблятися вдома, а тренуватися? Хорошою мотивацією стане фото із зображенням стрункої жінки чи атлетичного чоловіка, прикріплене на видному місці, яке постійно буде потрапляти на очі і заохочувати до занять.

Отже, найкращий спосіб змусити себе займатися спортом – це обрати той вид спорту, який найбільше до вподоби. Тоді Ваше тіло завжди буде струнким, красивим і привабливим.