Бинтування рук: який бинт обрати для тайського боксу?

Коли тренуєшся роками, тобі немає про що шкодувати, навіть якщо ти не став чемпіоном. Ти все одно став кращим.

Евандер Холіфілд

Чому так важливо бинтувати руки перед тим, як Ви одягаєте боксерські рукавиці? Бинти на руки – другий важливий елемент екіпірування у муай тай, вони фіксують суглоби рук, запобігаючи травмам зап’ястя і пальців. Боксерський бинт дозволяє більш туго стискати кулак, збільшуючи жорсткість удару; рукавиці з використанням бинтів служитимуть довше і не матимуть неприємного запаху.

Боксерські бинти розрізняють за довжиною, шириною, кольором і матеріалом, з якого вони виготовлені.

Короткі бинти, довжиною близько 2,5 м розраховані на те, щоб намотувати їх на кисті, не фіксуючи пальців. Такі бинти часто беруть дітям, оскільки їх простіше намотувати. У всіх інших випадках краще обирати довгі бинти, багато часу для їх бинтування насправді не потрібно, адже коли намотка бинтів стає звичною, то вони мотаються за декілька хвилин. До того ж, бинти довжиною від 3,5 м передбачають фіксацію кожного пальця, а це найкращий спосіб уникнути травм кулака. Довжина бинтів також залежить і від розміру руки і товщини зап’ястя. Тобто, чим товстіше ваше зап’ястя і чим більший сам кулак, тим довші бинти вам потрібно. Стандартні бинти мають ширину 5 см, але вона може варіювати від 2 до 10 см.

Що ж до матеріалу, то бинти для тайського боксу можуть бути виготовлені виключно із бавовни (не еластичні) або ж із додаванням синтетики (еластичні). Еластичні бинти краще облягають руки, але ними можна надто перетягнути судини и порушити кровообіг, тому краще все ж використовувати звичайні бавовняні бинти. Вони добре пропускають повітря, відмінно вбирають вологу, а при правильному бинтуванні фіксація не гірша, ніж еластичними бинтами.

Для того, щоб бинти найкраще виконували свої функції, їх потрібно правильно намотувати. Існують різні способи бинтування рук для тайського боксу, але основа завжди одна. Нижче представлена покрокова ілюстрація методу бинтування рук «хрестом»:

  1. Накиньте петлю на великий палець і почніть бинтувати ПОВЕРХ руки. Надалі завжди дотримуйтесь напряму від великого пальця.

Так робити НЕ ТРЕБА!

  1. Три рази навколо зап’ястя

Це забезпечує підтримку пензля. Якщо у Вас короткі бинти або великі руки, то можете зробити два обороти.

  1. Потім тричі навколо долоні

Просто обертаєте долоню. Не треба залазити на кісточки

Наприкінці поверніться до основи великого пальця.

  1. Три X через пальці .
    Тепер Вам потрібно зобразити X на долоні боксерським бинтом , що проходить між пальцями. Ця частина намотування дозволить кісточкам бути зібраними в кулак, одночасно захищаючи їх від пошкодження.

Починайте з мізинця та безіменного пальця.

Тепер зсередини у бік великого

Потім спускайтеся вниз до основи кулака. Зсередини зап’ястя виводьте під великий палець. Боксерський бинт сформував своєрідний X.

Потім знову нагору. Між безіменним та середнім пальцем

Сформовано другий X.

Назад нагору. Займемося улоговиною між середнім і вказівним пальцями.

Завершуємо за нашою технологією третій X. Усі пальці забинтовані правильно!

Ми опинилися під великим пальцем.

  1. Обмотуємо великий палець

Разок обмотуємо навколо зап’ястя

Виявляємось із зовнішнього ребра долоні

  1. Зміцнюємо великий палець

Пропускаємо бинт зовні та й ходимо по долоні вниз.

Мотаємо саме долоню. Це дозволить нам прикріпити великий палець до всієї конструкції кулака, що мінімізує можливість травмування. Зауважте, що бинтування змінило напрям на «до великого пальця».

  1. Три рази навколо кісточок

Мотаємо бинт по кісточках.

  1. Чи залишився бинт?

Якщо у Вас залишився ще бинт, то можете зробити додатковий “X”

АБО

Можете мотнути пару разів по кісточках.